5 секси начини да врзете марама на плажа

Повеќето жени се несигурни кога треба сосема да го изложат своето тело на плажа и да ги покажат несовршеностите пред очите на сите присутни. Затоа некој, некогаш ги измислил нежните летни марами, како замена за облеката, која одлично го прикрива секој недостаток и прави да изгледате свежо, летно и секси. Погледнете ги следниве 5 начини како да врзете марама околу вашето тело, а притоа да ги истакнете своите атрибути и сексапил.

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Љубопитна новинарка со истражувачки дух, во вечна потрага по доза креативност. Животно мото ѝ е дека без утринско кафе, без испеана песна и без малку возбуда не треба да ѝ помине ниту еден ден. Се релаксира со фина музика, длабок филм или прошетка во природа во добро друштво. Верува дека добриот совет и астрологијата ѝ помагаат да се разбере себеси и светот околу неа. Неостварен сон - да го прошета светот.

Поврзани содржини

Остави коментар