17 девојки ни покажуваат дека секое женско тело е совршено обликувано за носење бикини

Кој вели дека треба да бидете „коски и кожа“ за да изгледате добро во бикини на плажа? Баш напротив, без разлика на вашата големина, или пак, форма на тело, доколку сте самоуверени во својата кожа, вие ќе изгледате одлично и во бикини. Токму тоа ни го покажуваат и следниве 17 храбри девојки кои не дозволуваат медиумите да им ги поставуваат границите за убавина.


За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Отсекогаш многу ја интересирала астрономијата и физиката, а животно мото ѝ е дека не смее да помине ни еден ден без танцување. Автор на книгата „На работ од времето“, првиот дел од трилогијата „Наследството на Вероника“.

Поврзани содржини

Остави коментар