Запознајте ја малата Мипс – најфотогеничното морско прасе што досега сте го виделе

Ако ја прашате сопственичката на Мипс, таа би ви рекла дека нејзиното морско прасе излегува подобро на фотографиите од неа. Ако не ѝ верувате на зборот, тогаш треба да ги погледнете следниве фотографии кои без сомнение ќе ве убедат во тоа. Ова прасе е родено да биде модел, иако неговата сопственичка советува дека ако сакате да ги фотографирате вашите миленици, мора да бидете трпеливи со нив бидејќи тие едноставно не можат да сфатат што точно барате од нив. Здобијте ја нивната доверба и едноставно следете ги со фотоапаратот.

(1) Запознајте ја малата Мипс – најфотогеничното морско прасе што досега сте го виделе

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Отсекогаш многу ја интересирала астрономијата и физиката, а животно мото ѝ е дека не смее да помине ни еден ден без танцување. Автор на книгата „На работ од времето“, првиот дел од трилогијата „Наследството на Вероника“.

Поврзани содржини

Остави коментар