Запознајте ја Луху, најтажната мачка на Интернет

Дали некогаш сте виделе мачка која изгледа олку тажно? Запознајте ја Луху, неодоливата мачка која стана интернет сензација поради нејзиниот природно тажен лик. Луху живее со уште две мачки како неа, Барер и Барди, во Пекинг. Сите тие имаат исти родители, но само таа е единствена која постојано изгледа тажно. Погледнете… Зарем не ви доаѓа да направите сè за неа, само за да се обидете да ја насмеете?

(1) Запознајте ја Луху, најтажната мачка на Интернет


За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Отсекогаш многу ја интересирала астрономијата и физиката, а животно мото ѝ е дека не смее да помине ни еден ден без танцување. Автор на книгата „На работ од времето“, првиот дел од трилогијата „Наследството на Вероника“.

Поврзани содржини

Остави коментар