Фотографии од Вудсток 1969 – најдобриот фестивал на сите времиња

Облачно време, над половина милион посетители, 32 музички групи и изведувачи е дел од атмосферата која го одбележа историскиот фестивал „Вудсток 1969“. Одржан е од 15 до 18 август, како „Претставување на водолијата: 3 дена мир и музика“, во Вајт Лејк, Њујорк, на фармата Макс Јасгар, на површина од 240 хектари. Меѓу најголемите музички имиња на првиот Вудсток се: Џенис Џоплин, Сантана, Џо Кокер, Џими Хендрикс… Погледнете неколку фотографии кои ќе ви ја доловат атмосферата на тридневниот фестивал на сите времиња:Вудсток 1969 - најдобриот фестивал на сите времињаВудсток 1969 - најдобриот фестивал на сите времињаВудсток 1969 - најдобриот фестивал на сите времињаВудсток 1969 - најдобриот фестивал на сите времињаВудсток 1969 - најдобриот фестивал на сите времињаВудсток 1969 - најдобриот фестивал на сите времињаВудсток 1969 - најдобриот фестивал на сите времињаВудсток 1969 - најдобриот фестивал на сите времињаВудсток 1969 - најдобриот фестивал на сите времињаВудсток 1969 - најдобриот фестивал на сите времињаФотографии од Вудсток 1969 - најдобриот фестивал на сите времињаФотографии од Вудсток 1969 - најдобриот фестивал на сите времињаФотографии од Вудсток 1969 - најдобриот фестивал на сите времињаБидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Минималист ;)

Поврзани содржини

Остави коментар