Слатко бебенце зборува на телефон како возрасна жена

Доколку ви се допаѓаат видеа со бебиња, ова со сигурност ќе го обожавате. Малата Емилија, кога е снимано видеово имала само 16 месеци, но тоа не ја спречило да води сериозен муабет со нејзиниот татко преку телефон, се разбира на сопствен, бебешки јазик. Има чуден речник на зборови, а од англиските умее да каже само „мами“ и „бај бај“. :)

За авторот
Љубопитна новинарка со истражувачки дух, во вечна потрага по доза креативност. Животно мото ѝ е дека без утринско кафе, без испеана песна и без малку возбуда не треба да ѝ помине ниту еден ден. Се релаксира со фина музика, длабок филм или прошетка во природа во добро друштво. Верува дека добриот совет и астрологијата ѝ помагаат да се разбере себеси и светот околу неа. Неостварен сон - да го прошета светот.

Поврзани содржини

  1. 123 Reply

    хахахахаха срце

Остави коментар