Силвер и Зорка засекогаш – пони коњчиња кои стапија во брак

Машкото шетландско пони Силвер и женката Зорка, биле дотерани како младоженец и невеста во руската зоолошка градина Ројев Ручеј, во сибирскиот град Краснојарск, на 14 февруари. Вработените во зоолошката градина ја организирале венчавката на овие две неодоливи пони коњчиња, за да го обележат Денот на вљубените.

Силвер и Зорка засекогаш - пони коњчиња кои стапија во брак

На фотографиите можеме да забележиме дека сведоци на нивната љубов, се двете камили. :)

Силвер и Зорка засекогаш - пони коњчиња кои стапија во брак

Што можеме да речеме друго освен: „Честито свадба коњчиња! Бидете среќни до крајот на вашите животи!“

Силвер и Зорка засекогаш - пони коњчиња кои стапија во брак


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Љубопитна новинарка со истражувачки дух, во вечна потрага по доза креативност. Животно мото ѝ е дека без утринско кафе, без испеана песна и без малку возбуда не треба да ѝ помине ниту еден ден. Се релаксира со фина музика, длабок филм или прошетка во природа во добро друштво. Верува дека добриот совет и астрологијата ѝ помагаат да се разбере себеси и светот околу неа. Неостварен сон - да го прошета светот.

Поврзани содржини

Остави коментар