Сè што не сте знаеле за бакнувањето

Преку бакнувањето не само што со партнерот си разменувате плунка, туку и носна слуз, вируси, хормони и една милијарда бактерии. Но, и покрај тоа што овие факти звучат грозно, сепак тие носат и многу придобивки, кои вреди да ги знаете. Погледнете во видеото кои се тие.
Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Љубопитна новинарка со истражувачки дух, во вечна потрага по доза креативност. Животно мото ѝ е дека без утринско кафе, без испеана песна и без малку возбуда не треба да ѝ помине ниту еден ден. Се релаксира со фина музика, длабок филм или прошетка во природа во добро друштво. Верува дека добриот совет и астрологијата ѝ помагаат да се разбере себеси и светот околу неа. Неостварен сон - да го прошета светот.

Поврзани содржини

Остави коментар