Сцени од „Кралот Лав“ кои можете да ги забележите на вистинско сафари

Брендон Хојзер неодамна бил на неверојатна авантура во Националниот Резерват Масаи Мара во Кенија. Откако се вратил во својот дом во Ванкувер, тој решил повторно да го гледа цртаниот филм „Кралот Лав“. Додека гледал тој забележал дека има направено многу фотографии кои наликуваат на одредени сцени од филмот.

Сцени од Кралот Лав кои можете да ги забележите на вистинско сафари

Чувствувајќи се инспирирано, Брендон решил да извади неколку сцени од филмот и да ги спореди со фотографиите кои ги направил на својот пат. И покрај тоа што не сите фотографии се идентични со оние од „Кралот Лав“ сепак сличностите се неверојатни. Погледнете и самите.

Сцени од Кралот Лав кои можете да ги забележите на вистинско сафари Сцени од Кралот Лав кои можете да ги забележите на вистинско сафари Сцени од Кралот Лав кои можете да ги забележите на вистинско сафари Сцени од Кралот Лав кои можете да ги забележите на вистинско сафари Сцени од Кралот Лав кои можете да ги забележите на вистинско сафари Сцени од Кралот Лав кои можете да ги забележите на вистинско сафари Сцени од Кралот Лав кои можете да ги забележите на вистинско сафари Сцени од Кралот Лав кои можете да ги забележите на вистинско сафари Сцени од Кралот Лав кои можете да ги забележите на вистинско сафари Сцени од Кралот Лав кои можете да ги забележите на вистинско сафари Сцени од Кралот Лав кои можете да ги забележите на вистинско сафари Сцени од Кралот Лав кои можете да ги забележите на вистинско сафари Сцени од Кралот Лав кои можете да ги забележите на вистинско сафари Сцени од Кралот Лав кои можете да ги забележите на вистинско сафари Сцени од Кралот Лав кои можете да ги забележите на вистинско сафари Сцени од Кралот Лав кои можете да ги забележите на вистинско сафари

И додека сме на оваа тема, погледнете ја и оваа неверојатна фотографија од непознат автор кој успеал да го фотографира пријателството помеѓу Тимон и Пумба во реалниот свет.

Сцени од Кралот Лав кои можете да ги забележите на вистинско сафари

Погледнете ги и животните од цртаните кои се забележани во реалноста.

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Дипломиран психолог кој во слободно време обожава да пишува. Отсекогаш многу ја интересирала астрономијата и физиката, а животно мото ѝ е дека не смее да помине ни еден ден без танцување. Одрекува дека е зависна од кофеин, но цврсто верува дека со помош на поголемо количество кафе може да го освои светот. :)

Поврзани содржини

Остави коментар