Пролет во Велика Британија

Деновите стануваат подолги, посветли и потопли, а тоа веднаш се одразува на надворешната атмосфера. Природата полека почнува да си ја враќа својата разнобојност, животните почнуваат да трчаат полни со енергија, инсектите полека се будат од зимскиот сон. А луѓето, тие со нетрпение излегуваат во најблиските паркови и уживаат во оваа топла промена на годишното време. Погледнете како изгледа доаѓањето на пролетта во Велика Британија.

Пролет во Велика БританијаБидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Дипломиран психолог кој во слободно време обожава да пишува. Отсекогаш многу ја интересирала астрономијата и физиката, а животно мото ѝ е дека не смее да помине ни еден ден без танцување. Одрекува дека е зависна од кофеин, но цврсто верува дека со помош на поголемо количество кафе може да го освои светот. :)

Поврзани содржини

Остави коментар