Професори танцуваат позади ученици

Учениците од училиштето Аби Кели Фостер биле замолени да учествуваат во видео интервју. Но, тие тие не знаеле дека професорите им подготвувале добро испланирана шега. Додека учениците одговарале од срце на прашањата кои им биле поставувани, професорите позади нив тајно се препуштале на лудо танцување.Професори танцуваат позади ученици

Имате некој доволно откачен професор од вашето училиште кој би ù се препуштил на ваква несекојдневна забава пред камера?


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Дипломиран психолог кој во слободно време обожава да пишува. Отсекогаш многу ја интересирала астрономијата и физиката, а животно мото ѝ е дека не смее да помине ни еден ден без танцување. Одрекува дека е зависна од кофеин, но цврсто верува дека со помош на поголемо количество кафе може да го освои светот. :)

Поврзани содржини

Остави коментар