Прекрасни и сликовити зимски градови ширум светот

Како што се приближува зимата, така полека се намалуваат температурите и токму овие студени промени нè тераат да си свариме кафе, да се замотаме во топло ќебе и да се наместиме удобно во нашиот дом. Но, наместо да седите дома, доколку имате можност, зарем не би сакале да ги искористите убавините на ова годишно време така што ќе посетите некој од најубавите и најсликовитите зимски градови низ светот?

Прекрасни и сликовити зимски градови ширум светот

Ротенбург об дер Таубер, Германија


За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Отсекогаш многу ја интересирала астрономијата и физиката, а животно мото ѝ е дека не смее да помине ни еден ден без танцување. Автор на книгата „На работ од времето“, првиот дел од трилогијата „Наследството на Вероника“.

Поврзани содржини

Остави коментар