Пред и потоа: фотографии од домашни миленичиња кои пораснале

Домашните животни и луѓето делат посебна врска кога растат заедно, а тоа може одлично да се види на наредниве неколку фотографии од сопствениците со своите миленичиња.

Пред и потоа фотографии од домашни миленичиња кои пораснале

Бидејќи нивниот животен век е пократок, кучињата, мачките и другите домашни миленичиња многу брзо растат. За само неколку месеци, тоа слатко и трапаво кутре, кое се сопнувало од своите мали шепички, ќе порасне и ќе се движи покрај вашите нозе со ентузијазам, барајќи од вас постојано да си играте со него. И за само уште неколку месеци потоа ќе ја достигне и својата зрелост. Нивното присуство ни дава посебна перспектива на промените во животот, а исто така ни помага и да го цениме фактот дека тие се постојано покрај нас како наши верни придружници.

Пред и потоа фотографии од домашни миленичиња кои порасналеБидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Дипломиран психолог кој во слободно време обожава да пишува. Отсекогаш многу ја интересирала астрономијата и физиката, а животно мото ѝ е дека не смее да помине ни еден ден без танцување. Одрекува дека е зависна од кофеин, но цврсто верува дека со помош на поголемо количество кафе може да го освои светот. :)

Поврзани содржини

Остави коментар