Познати ѕвезди кои изгледаат прекрасно и без шминка

Сите ние сме навикнати да ги гледаме ѕвездите со многу шминка која ги прави нивните лица прекрасни. Тие на големото платно, малите екрани, музичките спотови и насловните во списанијата изгледаат беспрекорно, но што се случува со нивниот изглед откако ќе ја тргнат шминката? За следниве убавици, изгледа шминката не допринесува многу, бидејќи тие се природно надарени со прекрасен изглед…

(1) Познати ѕвезди кои изгледаат прекрасно и без шминка

Џенифер Гарнер


За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Отсекогаш многу ја интересирала астрономијата и физиката, а животно мото ѝ е дека не смее да помине ни еден ден без танцување. Автор на книгата „На работ од времето“, првиот дел од трилогијата „Наследството на Вероника“.

Поврзани содржини

Остави коментар