Овие фотографии ни покажуваат дека ежовите се едни од најслатките суштества на планетата

Сте знаеле ли дека боцките на ежовите се всушност коса која е зацврстена со кератин? Но, и покрај нивните боцки, сигурни сме дека нема да бидете изненадени од научниот факт дека ежовите се апсолутно неодоливи. Токму затоа и собравме неколку емпириски податоци со цел да го поддржиме ова наше тврдење. Уживајте!

(1) Овие фотографии ни покажуваат дека ежовите се едни од најслатките суштества на планетата


За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Отсекогаш многу ја интересирала астрономијата и физиката, а животно мото ѝ е дека не смее да помине ни еден ден без танцување. Автор на книгата „На работ од времето“, првиот дел од трилогијата „Наследството на Вероника“.

Поврзани содржини

Остави коментар