Оваа мачка со веѓи изгледа како да ги осудува сите околу неа

Сите знаат дека густите веѓи се еден од најголемите трендови од 2016 година. Но, изгледа дека овој тренд е популарен и помеѓу животните. Само погледнете ја Лили – таа го има усовршено обликувањето на своите веѓи! Некои би рекле дека личи на Кара Делавин или пак, на Јуџин Леви. Иако има само една година, веќе остава големо влијание на социјалните мрежи. Погледнете ја со своите луди изрази на лицето!

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Отсекогаш многу ја интересирала астрономијата и физиката, а животно мото ѝ е дека не смее да помине ни еден ден без танцување. Автор на книгата „На работ од времето“, првиот дел од трилогијата „Наследството на Вероника“.

Поврзани содржини

Остави коментар