Однесување кое ни беше дозволено како деца, но не и денес

Кога децата ги прават овие работи, тогаш е сосема ОК, но кога возрасен прави детски работи, тогаш мора да е луд. Погледнете кои работи им прилегаат на децата, но дефинитивно не и на возрасните. :)

Лазење низ тунели на детско игралиште

Однесување кое ни беше дозволено како деца, но не и денес Однесување кое ни беше дозволено како деца, но не и денес

Заспивање кај ќе стигнете

Однесување кое ни беше дозволено како деца, но не и денес Однесување кое ни беше дозволено како деца, но не и денес

Употреба на секакви предмети наместо капа

Однесување кое ни беше дозволено како деца, но не и денес Однесување кое ни беше дозволено како деца, но не и денес

„Рандом“ врискање во секое време од деноноќието

Однесување кое ни беше дозволено како деца, но не и денес Однесување кое ни беше дозволено како деца, но не и денес

Лазење под маса

Однесување кое ни беше дозволено како деца, но не и денес Однесување кое ни беше дозволено како деца, но не и денес

Носење нешто тотално откачено без луѓето да се запрашуваат за вашата ментална состојба

Однесување кое ни беше дозволено како деца, но не и денес Однесување кое ни беше дозволено како деца, но не и денес

Мачкање храна по вашето лице, без луѓето да се запрашуваат за вашата ментална состојба

Однесување кое ни беше дозволено како деца, но не и денес Однесување кое ни беше дозволено како деца, но не и денес

Одење по земја

Однесување кое ни беше дозволено како деца, но не и денес Однесување кое ни беше дозволено како деца, но не и денес

Неодговарање на прашања, бидејќи сте срамежливи и слатки

Однесување кое ни беше дозволено како деца, но не и денес Однесување кое ни беше дозволено како деца, но не и денес

Извлекување од досадни ситуации, за да одите да си играте

Однесување кое ни беше дозволено како деца, но не и денес Однесување кое ни беше дозволено како деца, но не и денес

Безгрижна игра и забава во замок за скокање

Однесување кое ни беше дозволено како деца, но не и денес Однесување кое ни беше дозволено како деца, но не и денес

Зачувување на достоинството во детски базен

Однесување кое ни беше дозволено како деца, но не и денес Однесување кое ни беше дозволено како деца, но не и денес

Плачење кога не ви даваат сладолед

Однесување кое ни беше дозволено како деца, но не и денес Однесување кое ни беше дозволено како деца но не и денес

Обожавање плишани мечиња

Однесување кое ни беше дозволено како деца, но не и денес Однесување кое ни беше дозволено како деца, но не и денес

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Љубопитна новинарка со истражувачки дух, во вечна потрага по доза креативност. Животно мото ѝ е дека без утринско кафе, без испеана песна и без малку возбуда не треба да ѝ помине ниту еден ден. Се релаксира со фина музика, длабок филм или прошетка во природа во добро друштво. Верува дека добриот совет и астрологијата ѝ помагаат да се разбере себеси и светот околу неа. Неостварен сон - да го прошета светот.

Поврзани содржини

Остави коментар