Незаборавни сцени од „Теоријата за Биг Бенг“

Одличната ТВ серија „Теоријата за Биг Бенг“ со својата оригиналност постигна огромен успех низ целиот свет. Може слободно да се каже дека ликовите Шелдон, Ленард, Пени, Хауард, Раж, Ејми и Бернадет никогаш нема да се заборават. Ниту пак некои специфични моменти како кога Шелдон чука кај Пени на врата, употребата на фразата Базинганеможноста на Раж да зборува со девојки, интелигентните периоди на Пени, како и песната „Soft Kitty“…Незаборавни сцени од „Теоријата за Биг Бенг“Искрено, ретки се сцените кои не се незаборавни од оваа ТВ серија. Но, по подолго размислување успеавме да издвоиме дел од најинтересните кои ќе ве насмеат до солзи. Погледнете ги наредниве неколку видеа и доколку сме ја изоставиле вашата омилена сцена, слободно споделете ја со нас во коментарите подолу…Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Дипломиран психолог кој во слободно време обожава да пишува. Отсекогаш многу ја интересирала астрономијата и физиката, а животно мото ѝ е дека не смее да помине ни еден ден без танцување. Одрекува дека е зависна од кофеин, но цврсто верува дека со помош на поголемо количество кафе може да го освои светот. :)

Поврзани содржини

  1. Биби Reply

    ЛЕГЕНДИ !!!!!!!!!! хахахахаа

  2. Nat Reply

    • Моника Трајковска Reply

      “Never play bongos walking down the stairs…” – Одлична сцена! :)

Остави коментар