Неверојатни артистички интерпретации на Марс

Неверојатните дела на Дачмен Кис Винибос привлекоа многу големо внимание по нивното објавување на сајтовите на „National Geographic“ и „NASA“. Станува збор за артистичка интерпретација на Марс со помош на програмата наречена Terragen. Поголемиот број од овие фотографии се направени со помош на дигитални модели од НАСА, собрани од неколку различни сателити меѓу кои се вбројува и „Mars Global Surveyor“.

Винибос веќе подолго време работи за „National Geographic“, правејќи артистички интерпретации на Марс, Земјата и останатите планети во нашиот Сончев Систем. Еве еден мал дел од неверојатната колекција на фотографии која Винибос ја подготвил за претставување на планетата Марс…Неверојатни артистички интерпретации на МарсНеверојатни артистички интерпретации на МарсНеверојатни артистички интерпретации на МарсНеверојатни артистички интерпретации на МарсНеверојатни артистички интерпретации на МарсНеверојатни артистички интерпретации на МарсНеверојатни артистички интерпретации на МарсНеверојатни артистички интерпретации на МарсНеверојатни артистички интерпретации на МарсНеверојатни артистички интерпретации на МарсНеверојатни артистички интерпретации на МарсНеверојатни артистички интерпретации на МарсНеверојатни артистички интерпретации на МарсНеверојатни артистички интерпретации на МарсНеверојатни артистички интерпретации на МарсНеверојатни артистички интерпретации на МарсНеверојатни артистички интерпретации на Марс


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Дипломиран психолог кој во слободно време обожава да пишува. Отсекогаш многу ја интересирала астрономијата и физиката, а животно мото ѝ е дека не смее да помине ни еден ден без танцување. Одрекува дека е зависна од кофеин, но цврсто верува дека со помош на поголемо количество кафе може да го освои светот. :)

Поврзани содржини

  1. Xavi Reply

    xexexexe

Остави коментар