Неверојатна мачка подучува бебе да оди

Моментот кога бебето првпат ќе прооди е неизмерна радост за родителите. Но, воедно подразбира и повеќе внимание од нивна страна, бидејќи тоа веќе нема да седи мирно во креветчето, туку ќе се обидува да оди и честопати ќе паѓа. Неверојатна мачка го подучува бебето како да одиДобрата вест е дека грижите ќе им бидат значително помали, доколку низ дома имаат ваква мачка-тутор, која ефикасно ќе го подучи бебето да оди, без нивна помош. :)Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Љубопитна новинарка со истражувачки дух, во вечна потрага по доза креативност. Животно мото ѝ е дека без утринско кафе, без испеана песна и без малку возбуда не треба да ѝ помине ниту еден ден. Се релаксира со фина музика, длабок филм или прошетка во природа во добро друштво. Верува дека добриот совет и астрологијата ѝ помагаат да се разбере себеси и светот околу неа. Неостварен сон - да го прошета светот.

Поврзани содржини

Остави коментар