Неодоливи животни кои ќе го стопат вашето срце

Зборот „животно“ доаѓа од латинскиот збор „animalis“ што во превод значи „да се има здив“. Биолошката дефиниција на зборот се однесува на сите членови од животинското царство во коешто се вклучени сите живи суштества почнувајќи од сунѓерите, медузите, инсектите, па сè до луѓето.

Неодоливи животни кои ќе го стопат вашето срце

Сите ние обожаваме животни, особено кучиња и мачиња. Понекогаш дури доволно е и само да погледнете фотографија од нив и веднаш ќе се расположите. Поради тоа ја направивме оваа колекција од неколку неодоливи животни кои со сигурност ќе измамат насмевка на вашето лице. Погледнете ги и потоа пишете ни кое е вашето омилено животно.

Неодоливи животни кои ќе го стопат вашето срцеНеодоливи животни кои ќе го стопат вашето срцеНеодоливи животни кои ќе го стопат вашето срцеНеодоливи животни кои ќе го стопат вашето срцеНеодоливи животни кои ќе го стопат вашето срцеНеодоливи животни кои ќе го стопат вашето срцеНеодоливи животни кои ќе го стопат вашето срцеНеодоливи животни кои ќе го стопат вашето срцеНеодоливи животни кои ќе го стопат вашето срцеНеодоливи животни кои ќе го стопат вашето срцеНеодоливи животни кои ќе го стопат вашето срцеНеодоливи животни кои ќе го стопат вашето срцеНеодоливи животни кои ќе го стопат вашето срцеНеодоливи животни кои ќе го стопат вашето срцеНеодоливи животни кои ќе го стопат вашето срцеНеодоливи животни кои ќе го стопат вашето срце

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Отсекогаш многу ја интересирала астрономијата и физиката, а животно мото ѝ е дека не смее да помине ни еден ден без танцување. Автор на книгата „На работ од времето“, првиот дел од трилогијата „Наследството на Вероника“.

Поврзани содржини

Остави коментар