Неодоливи фотографии кои покажуваат дека на вашите деца им е потребна мачка

Кучињата многу често се сметаат за најдобрите домашни миленичиња, но не ги осудувајте мачките предвреме. Кога не планираат светска доминација, тие знаат да бидат навистина прекрасни придружници за децата. И покрај тоа што тие се одлични домашни миленичиња, сепак погрижете се да ја социјализирате вашата мачка и да му ги покажете на вашето дете нејзините граници со цел да не добие гребаници. А во меѓувреме погледнете зошто вашите деца ќе уживаат во присуството на мачка…

(1) Неодоливи фотографии кои покажуваат дека на вашите деца им е потребна мачка

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Отсекогаш многу ја интересирала астрономијата и физиката, а животно мото ѝ е дека не смее да помине ни еден ден без танцување. Автор на книгата „На работ од времето“, првиот дел од трилогијата „Наследството на Вероника“.

Поврзани содржини

Остави коментар