Необично пријателство помеѓу кутре и ракче

Додека сте на одмор и се сончате во близина на морето или езерото, многу често можете да забележите луѓе околу вас што играат фризби, одбојка или пак што џогираат… Но, тоа што не можете баш често да видите е како на песокот си играат мало кутре и ракче. Погледнете го ова интересно и неодоливо видео од едно необично пријателство кое со сигурност ќе измами насмевка на вашето лице.Необично пријателство помеѓу кутре и ракчеБидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Дипломиран психолог кој во слободно време обожава да пишува. Отсекогаш многу ја интересирала астрономијата и физиката, а животно мото ѝ е дека не смее да помине ни еден ден без танцување. Одрекува дека е зависна од кофеин, но цврсто верува дека со помош на поголемо количество кафе може да го освои светот. :)

Поврзани содржини

Остави коментар