Науката открива дали навистина со парите не може да се купи среќа

Голем број од луѓето велат дека со пари не може да се купи среќа. Или пак, дека парите носат повеќе проблеми отколку задоволство. Дали тие луѓе се во право? НЕ! Секако дека не. Парите дефинитивно можат да ви купат среќа, но сè зависи од тоа како ќе ги потрошите. „ASAP Science“ подетално го разработиле ова прашање и преку наредново видео ни покажуваат како можеме да добиеме среќа со парите. Најдобар совет: Трошете ги на искуства, не на работи.


 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Дипломиран психолог кој во слободно време обожава да пишува. Отсекогаш многу ја интересирала астрономијата и физиката, а животно мото ѝ е дека не смее да помине ни еден ден без танцување. Одрекува дека е зависна од кофеин, но цврсто верува дека со помош на поголемо количество кафе може да го освои светот. :)

Поврзани содржини

Остави коментар