Науката открива дали навистина со парите не може да се купи среќа

Голем број од луѓето велат дека со пари не може да се купи среќа. Или пак, дека парите носат повеќе проблеми отколку задоволство. Дали тие луѓе се во право? НЕ! Секако дека не. Парите дефинитивно можат да ви купат среќа, но сè зависи од тоа како ќе ги потрошите. „ASAP Science“ подетално го разработиле ова прашање и преку наредново видео ни покажуваат како можеме да добиеме среќа со парите. Најдобар совет: Трошете ги на искуства, не на работи.


 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Отсекогаш многу ја интересирала астрономијата и физиката, а животно мото ѝ е дека не смее да помине ни еден ден без танцување. Автор на книгата „На работ од времето“, првиот дел од трилогијата „Наследството на Вероника“.

Поврзани содржини

Остави коментар