Направете сами: Празнични декорации за вашиот дом!

4. Искористете ги чашите или малите вазни како свеќници. Ставете во нив малку поголеми свеќи и поставете ги на чинија што ќе ја наполните со шарени бонбони. Ќе добиете одличен празничен изглед.

5-napravi-sama-badnikovi-dekoracii-za-vashiot-dom-www.kafepauza.mk_

5. Послужете се со шеќер или кокосово брашно за да изгледа како да паднало снег врз вашата храна.

6-napravi-sama-badnikovi-dekoracii-za-vashiot-dom-www.kafepauza.mk_

6. Ако се одлучите да користите вазни наместо свеќници, тогаш завиткајте ги со чипка или некој друг материјал. Со овој трик ќе ги направите да изгледаат поотмено и поелегантно.

7-napravi-sama-badnikovi-dekoracii-za-vashiot-dom-www.kafepauza.mk_

Продолжете на следната страна за последните празнични идеи кои можете да ги направите сами.

За авторот
Комуникативна, весела, оптимистички настроена. Обожава книги, музика, филм и приказни кои инспирираат. Сака да пие кафе, па макар и сама. Верува во себе и во своите можности, бидејќи кој не се обидел - не успеал!

Поврзани содржини

Остави коментар