Направете сами: Уникатни колоритни прстени

За оваа изработка, сè што ви е потребно е лепило, прстени со празна основа (можат да се најдат во продавниците за накит), држач за прстени (каде што ќе ги оставите да се исушат) и лак за нокти. Доколку сакате одредени дизајни, можете дури и да испечатите одредена фотографија, во многу мала верзија, со цел да можете да ја поставите врз прстенот.

Направете сами: Уникатни колоритни прстени

Изработката е многу едноставна, но потребно е малку време за да научите како најдобро да го нанесете лепилото на крај. Но, доколку сте трпеливи, без сомнение брзо ќе успеете да ја совладате оваа одлична техника. Исто така имајте на ум дека потребни се неколку часа додека тие целосно се исушат, но ако им обезбедите мирно место за сушење, тие ќе излезат одлични. За детално објаснување, погледнете го следново видео…


За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Отсекогаш многу ја интересирала астрономијата и физиката, а животно мото ѝ е дека не смее да помине ни еден ден без танцување. Автор на книгата „На работ од времето“, првиот дел од трилогијата „Наследството на Вероника“.

Поврзани содржини

Остави коментар