Направете сами: прекрасни хартиени снегулки

Има ли нешто похармонично од гледањето низ прозорец, додека снегулките нежно паѓаат на земјата?! Доколку и вие сте голем љубител на снежната идила и сакате тоа да го прикажете на креативен начин, земете лист хартија и ножички и следејќи ги едноставните инструкции во видеото, направете волшебна снегулка од хартија. Вклучете ја имагинацијата и направете безброј различни форми.

Направете сами прекрасни хартиени снегулкиНаправете сами прекрасни хартиени снегулки
Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Љубопитна новинарка со истражувачки дух, во вечна потрага по доза креативност. Животно мото ѝ е дека без утринско кафе, без испеана песна и без малку возбуда не треба да ѝ помине ниту еден ден. Се релаксира со фина музика, длабок филм или прошетка во природа во добро друштво. Верува дека добриот совет и астрологијата ѝ помагаат да се разбере себеси и светот околу неа. Неостварен сон - да го прошета светот.

Поврзани содржини

Остави коментар