Најубавите кабриолети на светот

Замислете си некој од овие кабриолети, сонце, малку ветар во косата, гласна музика и некоја драга личност покрај вас…

Најубавите кабриолети на светот

Porsche 911 Cabriolet

Најубавите кабриолети на светот

Chevrolet Camaro

Најубавите кабриолети на светот

BMW 3 Series

Најубавите кабриолети на светот

Ferrari California

Најубавите кабриолети на светот

Bugatti Veyron Grand Sport

Најубавите кабриолети на светот

Mini Cooper Convertible

Најубавите кабриолети на светот

Aston Martin V8 Vantage Roadster

Најубавите кабриолети на светот

Ford Mustang

Најубавите кабриолети на светот

Audi TT Roadster

Најубавите кабриолети на светот

Maserati Grancabrio

Најубавите кабриолети на светот

Mercedes SL Class Convertible

Најубавите кабриолети на светот

Chevrolet Corvette Grand Sport

Најубавите кабриолети на светот

Audi R8 Spyder

Најубавите кабриолети на светот

Mazda MX-5

Најубавите кабриолети на светот

Jaguar XKR

Најубавите кабриолети на светот

Volkswagen Golf Cabriolet

Најубавите кабриолети на светот

Lotus Elise

Најубавите кабриолети на светот

Porsche Boxster

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Го интересираат општествените науки и сето она што ја истражува повеќедимензионалноста на светот и човековото однесување, но од тоа само правото му е професија. Вљубеник во филмот, фотографијата, читањето и сите спортови на овој свет. Пишувањето му е задоволство кое му овозможува да биде во контакт со нив секој ден.

Поврзани содржини

Остави коментар