Најоткачениот начин да дадете отказ

Ако веќе сте решени да си дадете отказ, а немате идеја како да го сторите тоа, 25-годишната девојка Марина Шифрин може да ви даде одлична, креативна инспирација. Како резултат на незадоволството од нејзиното двегодишно работење во Тајван, Марина решила да сними откачено видео, за сликовито да му долови на нејзиниот шеф зошто си оди. Таа планира да се врати во САД за да пронајде работа во фирма која ќе ги цени нејзините способности и која се грижи за своите вработени. Најоткачениот начин да дадете отказЅирнете за што станува збор. Девојкава ќе ви го направи денот! :)Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Љубопитна новинарка со истражувачки дух, во вечна потрага по доза креативност. Животно мото ѝ е дека без утринско кафе, без испеана песна и без малку возбуда не треба да ѝ помине ниту еден ден. Се релаксира со фина музика, длабок филм или прошетка во природа во добро друштво. Верува дека добриот совет и астрологијата ѝ помагаат да се разбере себеси и светот околу неа. Неостварен сон - да го прошета светот.

Поврзани содржини

  1. enna Reply

    Malce e nelegalno da se snima vo prostoriite na firmata… A da i firmi koi se grizat za svoite vraboteni ne postojat.

Остави коментар