Најдобрите плажи во светот според „TripAdvisor“

Постојат илјадници прекрасни плажи ширум светот кои со својата убавина привлекуваат огромен број туристи и посетители секоја година. Но, сте се запрашале ли некогаш кои се 10-те најдобри кои на некој начин се издвојуваат од останатите? Погледнете ја нареднава листа составена од страна на „TripAdvisor“ со најдобрите плажи во светот.

Најдобрите плажи во светот според „TripAdvisor“

„Baia do Sancho“, Фернандо де Норонја, БразилБидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Дипломиран психолог кој во слободно време обожава да пишува. Отсекогаш многу ја интересирала астрономијата и физиката, а животно мото ѝ е дека не смее да помине ни еден ден без танцување. Одрекува дека е зависна од кофеин, но цврсто верува дека со помош на поголемо количество кафе може да го освои светот. :)

Поврзани содржини

Остави коментар