На оваа фотографија LG детектира 16 лица. Колку гледате вие?

Подготвени сте за мала забава? Колку лица можете да забележите на оваа фотографија? Вклучувајќи ги очигледните 5 личности и сликата на ѕидот, мобилните телефони LG детектираат вкупно 16 лица. Кликнете на фотографијата за целосната големина и обидете се да ги откриете сите ликови. Доколку не успеете, доближете во долниот десен агол за насоки. Откако ќе завршите, пишете ни колку време ви требаше и дали успеавте да ги најдете сите.

На оваа фотографија LG детектира 16 лица, колку гледате вие?

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Отсекогаш многу ја интересирала астрономијата и физиката, а животно мото ѝ е дека не смее да помине ни еден ден без танцување. Автор на книгата „На работ од времето“, првиот дел од трилогијата „Наследството на Вероника“.

Поврзани содржини

  1. Anonymous Reply

    10

  2. Anonymous Reply

    12

  3. Mudrec Reply

    Jas gi najdov site 16 od koi 8 se na slikava a drugite 8 na mobilniot koj se naogja na slikava…😘

Остави коментар