Модерен Пинокио

Станува збор за истражување на експресивните и бихевиоралните потенцијали на роботите. Дизајнерите на овој модерен Пинокио успеале да направат една обична ламба да биде свесна за својата околина, посебно за луѓето. Таа исто така може да се однесува на многу различни начини. Како што се снаоѓа во просторот, ние луѓето можеме веднаш да забележиме дека таа поседува исти карактерни црти како животните и на тој начин нè тера едноставно веднаш да ја засакаме.Модерен ПинокиоОткако ќе го изгледате ова видео сигурно ќе се замислите дали Пинокио е само ламба. Можеби е време да ги тргнеме книгите настрана и да го запознаеме нашиот нов пријател…Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Дипломиран психолог кој во слободно време обожава да пишува. Отсекогаш многу ја интересирала астрономијата и физиката, а животно мото ѝ е дека не смее да помине ни еден ден без танцување. Одрекува дека е зависна од кофеин, но цврсто верува дека со помош на поголемо количество кафе може да го освои светот. :)

Поврзани содржини

  1. :) Reply

    хха јако :)))

Остави коментар