Мало фраерче пробува на сите начини да ја освои симпатијата

Пробајте да си ја замислите следнава ситуација. Додека си одите по својот пат, размислувајќи за нешто сосема далечно од вас, налетувате на една посебна личност која ви остава толку голем впечаток што едноставно не можете да се воздржите, а да не ја прегрнете. И без никакво размислување, тргнувате накај неа полни со самодоверба… Но, нејзината реакција не е баш тоа што очекувавте. Што би направиле тогаш?

Мало фраерче пробува на сите начини да ја освои симпатијата

Погледнете го ова слатко видео во кое мало фраерче пробува да ја прегрне својата симпатија. И покрај тоа што таа многу јасно и гласно вели дека не сака да биде прегрната, упорноста и решителноста на малиот во ниеден момент не се намалува. Баш напротив, тој смислува нови начини како да го привлече нејзиното внимание и да покаже дека токму тој е совршениот за неа…

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Дипломиран психолог кој во слободно време обожава да пишува. Отсекогаш многу ја интересирала астрономијата и физиката, а животно мото ѝ е дека не смее да помине ни еден ден без танцување. Одрекува дека е зависна од кофеин, но цврсто верува дека со помош на поголемо количество кафе може да го освои светот. :)

Поврзани содржини

Остави коментар