Мали лаги кои секојдневно си ги кажуваме

„Денес ќе го изедам целото чоколадо, па утре ќе бидам само на салата и овошје“. Ќе ги измијам садовите подоцна“. „Имам време да поспијам уште 10 минути, нема да задоцнам“. Кои лаги вие си ги повторувате секој ден? :)(1) Мали лаги кои секојдневно си ги кажувамеБидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Љубопитна новинарка со истражувачки дух, во вечна потрага по доза креативност. Животно мото ѝ е дека без утринско кафе, без испеана песна и без малку возбуда не треба да ѝ помине ниту еден ден. Се релаксира со фина музика, длабок филм или прошетка во природа во добро друштво. Верува дека добриот совет и астрологијата ѝ помагаат да се разбере себеси и светот околу неа. Неостварен сон - да го прошета светот.

Поврзани содржини

Остави коментар