Летајте како птица, пливајте како делфин

Сите оние кои мечтаеле за способност за летање, конечно имаат можност да го искусат тоа во реалноста. Френки Запата со помош на делови од водните скутери успеал да изработи направа со која ќе можете да се движите високо над водата. Но, не само тоа. Вие исто така ќе можете да пливате и да нуркате со неа.Летајте како птица, пливајте како делфинНе ви се верува? Погледнете го наредново видео и подгответе се да останете без зборови…Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Отсекогаш многу ја интересирала астрономијата и физиката, а животно мото ѝ е дека не смее да помине ни еден ден без танцување. Автор на книгата „На работ од времето“, првиот дел од трилогијата „Наследството на Вероника“.

Поврзани содржини

Остави коментар