Кутре „напаѓа“ бебе на пикник

Видеата со бебиња кои се кикотат и палави кученца кои сакаат да си играат, се секогаш интересни за гледање. Но, ова вирално видео покажува дека комбинацијата од смешно бебе и брливо кутре е просто неодолива.Кутре „напаѓа“ бебе на пикникДодека младиот господин си ужива на пикник в природа, малото разиграно кученце од расата јоркшир териер, го напаѓа со еден куп кучешки бакнежи. Бебето троа возбудено, не знае како да излезе на крај со настанатата ситуација. :)

———————————————————————————————————————————————————————

Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Љубопитна новинарка со истражувачки дух, во вечна потрага по доза креативност. Животно мото ѝ е дека без утринско кафе, без испеана песна и без малку возбуда не треба да ѝ помине ниту еден ден. Се релаксира со фина музика, длабок филм или прошетка во природа во добро друштво. Верува дека добриот совет и астрологијата ѝ помагаат да се разбере себеси и светот околу неа. Неостварен сон - да го прошета светот.

Поврзани содржини

  1. Ивана Reply

    Сонциња убави! :)

Остави коментар