Културно куче кое знае да користи веце шолја

Сопствениците на кучиња мака мачат додека да ги истренираат нивните миленици да даваат некаков знак, лаеж, гребење по врата, секојпат кога ќе имаат физиолошка потреба. Чувањето куче во домашни услови би било многу лесно, кога тоа би знаело само да си отиде во веце, без да ве малтретира да го изнесувате надвор во секој дел од денот (или ноќта). Епа, ако имате куче и сте ја почувствувале маката, после видеово ќе ви стане уште потешко! :) Ова куче е попедантно и покултурно и од некои луѓе.

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Љубопитна новинарка со истражувачки дух, во вечна потрага по доза креативност. Животно мото ѝ е дека без утринско кафе, без испеана песна и без малку возбуда не треба да ѝ помине ниту еден ден. Се релаксира со фина музика, длабок филм или прошетка во природа во добро друштво. Верува дека добриот совет и астрологијата ѝ помагаат да се разбере себеси и светот околу неа. Неостварен сон - да го прошета светот.

Поврзани содржини

Остави коментар