Кул Хари Потер стрип: „Не суди ја книгата по корицата“

Ова стрипче е наречено „7-те фази (книги) на одрекувањето“ и се однесува на измешаните чувства на главните ликови кон контроверзниот Снејп. Интересно е како најомразениот лик стана омилен во последниот дел од серијалот.

Кул Хари Потер стрип: „Не суди ја книгата по корицата“

Книга 1: „Го мразам, го мразам, го мразам...“

Кул Хари Потер стрип: „Не суди ја книгата по корицата“

Книга 2

Кул Хари Потер стрип: „Не суди ја книгата по корицата“

Книга 3: „Дали е твоја животна цел сите да те мразат?“

Кул Хари Потер стрип: „Не суди ја книгата по корицата“

Книга 4: „Како е можно да си сè уште професор?“

Кул Хари Потер стрип: „Не суди ја книгата по корицата“

Книга 5: „Дали е премногу да се надеваме дека Снејп и Амбриџ ќе се уништат меѓусебно?“ „Дамблдор му верува, можеме и ние да му веруваме, нели? Нели???“

Кул Хари Потер стрип: „Не суди ја книгата по корицата“

Книга 6: „Знаевме дека ова ќе се случи и пак не направивме ништо!“
„Сега, сега ќе умреш.“
„Ќе те убијам!“

Кул Хари Потер стрип: „Не суди ја книгата по корицата“

Книга 7: „Секогаш беше мојот омилен професор!“
„Се колнам ќе го крстам моето дете во твоја чест!“
„Зошто добрите мора секогаш да умрат млади?“
„Ве мразам сите...“Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Од кога паметам вљубена сум во играта на зборовите и за мене нема поинтимен момент од оној кога сум сама со мислите пред празен лист хартија. Го ценам друштвото на убава книга, квалитетна музика и шолја турско кафе. Сакам стари предмети и ретро фотографии, особено оние кои со себе носат приказна. Дипломиран економист кој студиите ги преживеа благодарение на зависноста од чоколадо.

Поврзани содржини

  1. Кт Reply

    Jas nikogash ne sum go sakala Snape, duri ni vo 7 kniga, never ever 😀 sebicen e premn !

Остави коментар