Кучиња кои не биле однапред предупредени за нивната средба со водата

Општо е познато дека поголемиот дел од кучињата не сакаат вода. Токму затоа кога нивните сопственици нема доволно да ги подготват за средбата со вода, следниве ситуации се неизбежни. Овие кучиња имаат урнебесни реакции на водата, од која поради необјаснива причина се смртно исплашени…

„ААААА! Бегај!“

„ААААА! Бегај!“

„Те молам не ме терај да одам таму!“

„Те молам не ме терај да одам таму!“


За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Отсекогаш многу ја интересирала астрономијата и физиката, а животно мото ѝ е дека не смее да помине ни еден ден без танцување. Автор на книгата „На работ од времето“, првиот дел од трилогијата „Наследството на Вероника“.

Поврзани содржини

Остави коментар