Креативни пити кои би ви било жал да ги јадете

Не сите пити се создадени на ист начин. Некои се сосема обични, тркалезни со рамна површина, додека пак други се неверојатно креативни и вистински кулинарски ремек-дела. Работата со пити се разликува од работата со торти, бидејќи таа е малку потешка и покрута за обликување. Но, со соодветната идеја, мотивација и трпеливост може да се постигне буквално сè. Погледнете…

(1) Креативни пити кои би ви било жал да ги јадете

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Отсекогаш многу ја интересирала астрономијата и физиката, а животно мото ѝ е дека не смее да помине ни еден ден без танцување. Автор на книгата „На работ од времето“, првиот дел од трилогијата „Наследството на Вероника“.

Поврзани содржини

Остави коментар