Краток анимиран филм: Болката на гулабот (Mourning Dove)

Сте размислувале ли некогаш подлабоко за влијанието кое го има војната врз сите оние кои се директно вклучени во неа или пак врз оние кои познаваат некој близок кој токму во овој момент е на бојното поле? Сте се запрашале ли како таа може целосно да го смени животот на еден млад заљубен пар или пак, на цело семејство?

Краток анимиран филм: Болката на гулабот (Mourning Dove)

Погледнете го ова трогателно видео од Алекс Рунд кое одлично ги доловува последиците на војната во очите на една личност која ја губи својата сакана…


За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Отсекогаш многу ја интересирала астрономијата и физиката, а животно мото ѝ е дека не смее да помине ни еден ден без танцување. Автор на книгата „На работ од времето“, првиот дел од трилогијата „Наследството на Вероника“.

Поврзани содржини

Остави коментар