Кој мобилен телефон има најдобра камера?

Оваа забавна реклама е направена за промоција на новиот телефон на Виндоус „Nokia Lumia 1020“, односно за промовирање на неговата најдобра карактеристика, камерата. Со овој телефон ќе можете да направите фантастично квалитетни фотографии, дури и од голема далечина, бидејќи камерата е со 41 мегапиксели.Кој мобилен телефон има најдобра камера?Дејството се одвива на детска театарска претстава, каде што сите родители се трудат да направат што подобри фотографии.Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар