Кои се најчестите погрешно пеени музички стихови во 2013?

Колку пати ви се случило да си потпевнувате стихови од некој музички хит и потоа да сфатите дека речениците не прават никаква логика и дека цело време погрешно сте слушале? Епа не сте единствени, тоа им се случува на многу луѓе.

За таа цел веб-сајтот Pleated Jeans кој изработува оригинални комични содржини, решил да направи видео компилација од најчесто грешените стихови во 2013 година. Меѓу нив се популарните песни The Monster, Get Lucky, Blurred Lines, Wake Me Up, Wrecking Ball, Royals и други хитови. Погледнете го ова смешно видео, но внимавајте, откако ќе ги прочитате погрешно толкуваните стихови, може засекогаш да ги заборавите оригиналните. :)
Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Љубопитна новинарка со истражувачки дух, во вечна потрага по доза креативност. Животно мото ѝ е дека без утринско кафе, без испеана песна и без малку возбуда не треба да ѝ помине ниту еден ден. Се релаксира со фина музика, длабок филм или прошетка во природа во добро друштво. Верува дека добриот совет и астрологијата ѝ помагаат да се разбере себеси и светот околу неа. Неостварен сон - да го прошета светот.

Поврзани содржини

Остави коментар