Кога цртаните би биле синхронизирани на гевгелиски дијалект

Станува збор за еден сосема нормален цртан филм од Луни Тјунс кој најверојатно секој од вас барем еднаш го има гледано. Главните улоги им припаѓаат на Јосемити Сем и Душко Долгоушко, а дејството се одвива на пуст остров… Единственото нешто кое можеби ќе ви звучи малку необично е синхронизацијата на гевгелискиот дијалект, проследена со одличен македонски хумор.Кога цртаните би биле синхронизирани на гевгелиски дијалектПогледнете го ова урнебесно видео кое со сигурност нема да ве остави рамнодушни и ќе ве натера да се насмеете до солзи.Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Дипломиран психолог кој во слободно време обожава да пишува. Отсекогаш многу ја интересирала астрономијата и физиката, а животно мото ѝ е дека не смее да помине ни еден ден без танцување. Одрекува дека е зависна од кофеин, но цврсто верува дека со помош на поголемо количество кафе може да го освои светот. :)

Поврзани содржини

  1. nase Reply

    Imaat uste eden crtan film na gevgeliski, Vlado patkata :)

  2. Моника Reply

    deed

Остави коментар