Како реагираат кучињата на магични трикови?

Сите ние скоро исто реагираме на магични трикови. На почетокот од трикот сме убедени дека следиме сѐ што прави магионичарот и дека лесно ќе му го откриеме трикот, но во еден момент се случува пресврт и ние сме целосно изгубени. Се прашуваме како ли успеа токму тоа да го направи и кога ја изгубивме контролата врз нашето внимание кон трикот. Но, сте се запрашале ли некогаш како би реагирале кучињата на магија? Погледнете.
Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Отсекогаш многу ја интересирала астрономијата и физиката, а животно мото ѝ е дека не смее да помине ни еден ден без танцување. Автор на книгата „На работ од времето“, првиот дел од трилогијата „Наследството на Вероника“.

Поврзани содржини

Остави коментар