Како да ја претворите вашата запалка во мини мотор?

Времето е сè поладно и поладно и поради тоа ни треба малку повеќе убедување од вообичаено за да излеземе од дома. Ако ви се случува истото и вам, тогаш сигурно имате повеќе слободно време отколку што посакувате – што е одлична можност да бидете малку креативни. Па, сте размислувале ли некогаш како може една запалка да се претвори во минијатурен мотор? Сè што ви е потребно е голема доза трпение и вешти прсти!Како да ја претворите вашата запалка во мини моторПогледнете го наредново видео како и фотографиите под него кои ви покажуваат како чекор по чекор да ја расклопите вашата запалка и од нејзините делови да составите мотор. Уживајте!

Како да ја претворите вашата запалка во мини моторКако да ја претворите вашата запалка во мини моторКако да ја претворите вашата запалка во мини моторКако да ја претворите вашата запалка во мини моторКако да ја претворите вашата запалка во мини моторКако да ја претворите вашата запалка во мини моторКако да ја претворите вашата запалка во мини моторКако да ја претворите вашата запалка во мини моторКако да ја претворите вашата запалка во мини моторКако да ја претворите вашата запалка во мини моторКако да ја претворите вашата запалка во мини мотор


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Отсекогаш многу ја интересирала астрономијата и физиката, а животно мото ѝ е дека не смее да помине ни еден ден без танцување. Автор на книгата „На работ од времето“, првиот дел од трилогијата „Наследството на Вероника“.

Поврзани содржини

Остави коментар