Јајце во јајце

Не е ретка ситуација, кога ќе скршите јајце од кокошка за да си направите топол оброк, од него да излезат две жолчки. Меѓутоа Шон Вилсон, чија кокошка снела јајце тешко неверојатни 180 грама и за кое верува дека е најголемото во светот, уште повеќе се изненадил откако го скршил. Од лушпата излегло уште едно бебе-јајце! Погледнете за што станува збор. :)
Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Љубопитна новинарка со истражувачки дух, во вечна потрага по доза креативност. Животно мото ѝ е дека без утринско кафе, без испеана песна и без малку возбуда не треба да ѝ помине ниту еден ден. Се релаксира со фина музика, длабок филм или прошетка во природа во добро друштво. Верува дека добриот совет и астрологијата ѝ помагаат да се разбере себеси и светот околу неа. Неостварен сон - да го прошета светот.

Поврзани содржини

Остави коментар