Хотел во кој постанувате дел од морскиот свет

Ова пловечко одморалиште е дизајнерски концепт наменет за удобно и авантуристичко еко-патување на море. Дизајнот го направил италијанскиот индустриски дизајнер Микеле Пуцоланти. Објектот има елегантен и модерен дизајн, кој истовремено служи како луксузна јахта и приватен хотелски апартман за 6 души. Хотел во кој постанувате дел од морскиот светХотел во кој постанувате дел од морскиот светПокрај гламурот којшто го нуди ентериерот, оваа јахта нуди и едно навистина егзотично подводно искуство на морскиот свет, кој можете да го гледате од долниот кружен стаклен дел за набљудување. Внатре во морското возило можете да уживате во убавиот италијански стил и во друштвеното џакузи наменето за 6 души. Инаку дизајнот е изграден за да функционира на соларна енергија и да апсорбира и складира и вештачка и сончева енергија.Хотел во кој постанувате дел од морскиот светХотел во кој постанувате дел од морскиот светХотел во кој постанувате дел од морскиот светХотел во кој постанувате дел од морскиот светХотел во кој постанувате дел од морскиот светХотел во кој постанувате дел од морскиот светХотел во кој постанувате дел од морскиот светХотел во кој постанувате дел од морскиот светХотел во кој постанувате дел од морскиот светХотел во кој постанувате дел од морскиот светХотел во кој постанувате дел од морскиот свет


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Љубопитна новинарка со истражувачки дух, во вечна потрага по доза креативност. Животно мото ѝ е дека без утринско кафе, без испеана песна и без малку возбуда не треба да ѝ помине ниту еден ден. Се релаксира со фина музика, длабок филм или прошетка во природа во добро друштво. Верува дека добриот совет и астрологијата ѝ помагаат да се разбере себеси и светот околу неа. Неостварен сон - да го прошета светот.

Поврзани содржини

  1. Tea Reply

    A каде се наоѓа?

Остави коментар