Фантастични мејкап трансформации по повод Ноќта на вештерките

Колкава трансформација може да претрпи едно човечко лице, само со шминка? Со оглед на тоа што Ноќта на вештерките се приближува, ѕирнете ги овие мејкап артистки и секојдневни девојки, кои со помош на нивната „магија“, успеале да се претворат во морничави и страшни суштества. Сите трансформации се фантастично изведени, а доста интересни се и оние половичните, кај кои едната страна од лицето изгледа обично, а другата како чудовиште од хорор филм.  Фантастични мејкап трансформации по повод Ноќта на вештерките Фантастични мејкап трансформации по повод Ноќта на вештерките Фантастични мејкап трансформации по повод Ноќта на вештерките Фантастични мејкап трансформации по повод Ноќта на вештерките Фантастични мејкап трансформации по повод Ноќта на вештерките Фантастични мејкап трансформации по повод Ноќта на вештерките Фантастични мејкап трансформации по повод Ноќта на вештерките Фантастични мејкап трансформации по повод Ноќта на вештерките Фантастични мејкап трансформации по повод Ноќта на вештерките Фантастични мејкап трансформации по повод Ноќта на вештерките Фантастични мејкап трансформации по повод Ноќта на вештерките Фантастични мејкап трансформации по повод Ноќта на вештерките


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Љубопитна новинарка со истражувачки дух, во вечна потрага по доза креативност. Животно мото ѝ е дека без утринско кафе, без испеана песна и без малку возбуда не треба да ѝ помине ниту еден ден. Се релаксира со фина музика, длабок филм или прошетка во природа во добро друштво. Верува дека добриот совет и астрологијата ѝ помагаат да се разбере себеси и светот околу неа. Неостварен сон - да го прошета светот.

Поврзани содржини

Остави коментар