Еве како изгледа вашата омилена храна во својата природна средина

Пред нашите омилени овошки, јаткасти плодови, зачини и зеленчуци да бидат собрани и дистрибуирани ширум светот за нашето кулинарско уживање, тие изгледаат неверојатно поразлично од тоа како сме навикнати да ги гледаме. Дали воопшто знаевте од што се составени вашите омилени закуски во нивната природна средина? Погледнете и подгответе се да бидете изненадени…

Кафе

Кафе


За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Отсекогаш многу ја интересирала астрономијата и физиката, а животно мото ѝ е дека не смее да помине ни еден ден без танцување. Автор на книгата „На работ од времето“, првиот дел од трилогијата „Наследството на Вероника“.

Поврзани содржини

Остави коментар